• Diagnostic
 • Clinical Review
 • Mammography
 • Surgery
 • Dentistry
 • Pathology

Exceptionally Accurate and Stable Image Display

DICOM Part 14 ile Görüntü Kalitesi Uyumu

Monitörler, aynı modeller arasında bile değişiklik gösterebilen gri tonlara sahiptir. Tıbbi görselleri görüntülerken, gelişmiş ince gölgelendirmeler oluşturan ve birçok monitör arasında ortak görüntüleme sağlayan monitörü seçmek önemlidir. RadiForce tanı monitörlerinin her biri için gri tonları DICOM Part 14 standartlarına uygun olacak şekilde fabrikada ayarlanmıştır.

İstikrarlı Görüntü için Kalite Kontrol

Monitör kalitesi zaman içinde yavaş yavaş değişir. Bu nedenle, monitör kalite kontrolü (QC) değişiklikleri tespit eder ve gerekli olan önemli olduğunda uygun kalibrasyonu gerçekleştirir. RadiForce tanı monitörleri sürekli monitör kalitesini sağlamak için DICOM Part 14 ile uyumlu kalibre edilir.

Is your monitor in its optimal state

Doğru Yer için Doğru Monitörü Seçmek

Tıbbi görüntünün bilgi hacmi, tedavi şeklinin oluşturacağı görüntüye göre farklılık gösterir. Hastaneye monitör yerleştirdiğinizde, hangisinin sizin tıbbi görsellerinize uygun olacağını seçmek önemlidir. RadiForce tanı monitörleriyle görüntüleme ihtiyacınız olan tıbbi görselin bilgi hacmine göre en uygun monitörü seçebilirsiniz.

Superior Cost Performance Monitor Ideal for Viewing Patient Charts with Medical Images

Klinik Tanı Uygulamaları Altında Talep Edilen Maliyet-Verimliliği

Genel ofis kullanımı için standart monitörlerin gri tonları aynı modeller arasında bile değişiklik gösterebilir. Tıp alanında, monitörler tıbbi görselleri doğru ve tutarlı bir şekilde görüntülemelidir. Dijital Görüntüleme ve Tıpta İletişim (DICOM) Part 14, gri tonlu görüntü işlevini, tıp alanında kullanılan monitörlerin gri tonlarını ayarlamak bir standart olarak kullanılığından, kesin olarak belirtir.

DICOM Part 14 Uyumlu
Kalibrasyon ve Üstün Maliyet
Performans Monitörü

RadiCS LE kalite kontrol yazılımı kurulu olarak gelir ve yerleşik arka ışık sensörü RadiForce MX-Serisi monitörlerindeki parlaklık düzensizliğini belli aralıklarla kontrol eder. Ayrıca, basitleştirilmiş kalibrasyon DICOM Part 14 standartlarıyla uyumludur ve düzenli aralıklarla monitördeki parlaklık ve gri tonları düzeltebilir. Tıbbi tanı uygulama ortamlarına DICOM Part 14 uyumlu çok sayıda monitör yerleştirdiğinizde üstüne maliyet performansına ulaşırsınız.

Accurate and Consistent Quality Images for Mammography Diagnosis

Göğüs Kanserinin Erken Teşhisi İçin

Göğüs kanseri riskinin artmasıyla, erken teşhis için düzenli mamogramlar önerilir. Erken göğüs kanseri teşhisinde, küçük ama önemli kitleleri bulmak ya da netleştirmek hayatidir. Mamografi tanısı için film görüntüleme uzun zamandır birincil yöntem olarak kullanıldı. Ne var ki, yüksek kalite görüntüsü için talebi karşılamak, okuma zamanı ve maliyetinin azalması, sayısallaştırma ve tıbbi görüntülerden ağ oluşturarak filmsiz bir ortam oluşturmak da hızla yayılıyor.

Filmden Filmsize Mamografi Tanısı

Filmden filmsiz mamorgafiye geçiş doğal olarak mamografi filmi kadar ya da ondan fazlasıyla iyi bir görüntü sağlayan monitör gerektirir. Bugün mamografi alanındaki yüksek çözünürlüklü ve yüksek yoğunluklu görüntüleme sağlayan performans monitörleri erken göğüs kanseri teşhisi sürecine katkıda bulunur.

Mamografik Görüntüye Uygun Yüksek Çözünürlük

Dijital mamografi görütüsünün bilgi hacmi 5 milyon pikseli aşmalıdır. Bu hacimdeki bir bilgiyi düşük çözünürlüklü bir monitör gösterdiğinde, görüntü 1:1 piksel haritalamayla ya kısmen görünür ya da monitöre uyması için daraltılır; bu da görüntü kalitesinin düşmesi ve mozaiklenmeyle sonuçlanır. Bu nedenle, dijital mamografi görüntüsünün bilgi hacmini doğru göstermek, 5 megapikselden daha yüksek çözünürlüklü bir monitör gereklidir.

Ensuring Accurate and Swift Image Display in Operating Rooms

Odak Noktası Tek Monitör Üzerinde

Girişimsel Radyoloji sırasında geniş çaplı tıbbi bilgi ve görselller tek bir seferde gerekli olur. Büyüklüğü ve çözünürlüğüyle EIZO'nun büyük ölçekli monitörleri, operasyon odalarında bir çok tedavi yöntemini aynı anda görüntüleyebilir. Bu, panel renklerindeki faklılıklar gibi çoklu monitör kullanılan ortamların genel sorununu çözerken, iş verimliliğini artırır.

Kontrol Odası için Güvenilir Entegrasyon

In the control room there is a need for high quality diagnostic monitors with larger screens and intelligent picture management to watch and control all applications and images used in the operating room from one centralized working place.

  

Room with a View

EIZO's large monitors reduce the overall equipment footprint in the operating room while increasing flexibility and efficiency for procedures. It can be quickly and easily set-up to display many gamma models, including DICOM Part 14 for a seamless extension of PACS (Picture Archiving and Communication System) into the operating room.

Monitors to Match Up with Endoscopic Systems

The advances in endoscopic video cameras used in procedures have increased demands placed on monitors deployed with these systems. EIZO monitors offer smooth rendering of the movements and variable color adjustments for easier tissue recognition.

Smooth and accurate display of dental images

Diş Röntgenlerini Doğru Görüntülemek İçin Uygun Gri Tonları

Diş röntgenleri, dişlerin, kemiğin, sinirlerin ve yumuşak dokunun detaylı gösterilmesi için kullanılır. Genel ofis kullanımında standart bir monitörde gösterildiğinde, bireysel monitörler arasındaki gri ton özellikleri farklı olduğu için görüntü bazen doğru şekilde gösterilmez. Biz, DICOM part 14 özelliklerine uygun, diş kliniklerinde görüntünün doğru ve düzgün şekilde gösterildiği RadiForce MX-Serisi monitörlerini öneriyoruz.

Düzgün Renk Gösterimi İçin Yüksek Netlik

RadiForce MX-Serisi monitörleri, yoğun ve gerçekçi siyahlar gösteren yüksek-kontrast paneline sahiptir. Doku veya tek renkli görüntülerin özel boyutluluğu gibi detayları gösterir. Renkli görsellerde; siyah ve kırmızı, sarı veya mavi gibi diğer renkler arasında canlı kontrast görüntüsü sağlar. Monitörlerin zengin renkleri göstermesiyle, ağız boşluğundaki diş eti rengi gibi detaylar doğru şekilde oluşur.

Kapsamlı Listemizden
İhtiyacınıza Uygun Olanı Seçin

Geleneksel röntgenlerin yanısıra, CT görselleştirme de diş bakımında giderek yaygınlaşıyor. Görüntüleme ihtiyacınıza göre en uygun çözünürlüklü monitörü seçebilirsiniz, örneğin 2D ve 3D CT tarama görüntüsünün aynı anda gösterilmesi, panoramik görüntü veya ağız boşluğunun fotografik görüntülerinin karşılaştırması. Geniş ekran monitörler tek bakışta tüm bilgiyi almanıza ve daha verilmli çalışmanız imkan verir.

Excellent Color Reproduction Supports Cell and Tissue Observation

Hücre ve Dokuları Kusursuz Görüntüler

RadiForce monitörleri, bilgisayardan gelen her RGB 8-bit renk giriş sinyali için zengin LUT (arama tablosu) üzerindeki renkler arasından en uygununu seçerek kusursuz renk görüntüsü sağlar. Mükemmel renk üretimiyle gözlemlenen hücre ve dokuların renkleri güvenilir şekilde görüntülenir.

İstikrarlı Görüntü Kalitesi Güvenilir
Patolojik Gözlemler Anlamına Gelir

RadiForce monitörleri görüntü kalitesinde kademeli değişiklikleri tespit ettikten sonra monitörü kalibre eder. Yüksek netliği sürdürerek uzun süreli güvenilir kullanım sağlar.


 • Eizo Library
 • Case Studies
 • White Papers
 • Videos
 • Award&Reviews
prev next